Kolcsár József: Úgy vagyok sikeres, hogy tisztában vagyok önmagammal.

Mit is jelent a siker? Van, akinek hírnevet, van, akinek pénzt, van, akinek elismerést és tovább folytathatnánk végtelenségig a sort. A Dinamit sikerkonferencián, amelyet immár negyedik éve szervez meg a Magyar Ifjúsági Tanács (MIT), hét sikersztorit ismerhettünk meg hét különböző perspektívából. 




Rendhagyó konferencián vehettünk idén részt, hiszen három év után a Dinamit Kolozsváron is teret hódított. Az esős idő ellenére szinte megtöltötte érdeklődökkel a Győzelem mozit. Főszerepben természetesen az előadók voltak, vagyis hét olyan erdélyi vállalkozó, aki őszintén, izgatottan, hálás szívvel és nem utolsó sorban szerényen mesélt sikertörténetéről.

Elsőként Kolcsár József, színész és színházigazgató lépett színpadra. Tőle többek között azt is megtudhattuk, hogy utászként, szurokra várva, ajánlott elcsípni a cigánytáncot kollégáinktól, hiszen az akár egy sikeres felvételit is jelenthet a színi egyetemen.

Utána Fancsali Ernő, a Bejön a vidék! megálmodója avatott be a vállalkozásának háttértörténetébe. Szerinte egy tudatosan kiépített kapcsolatháló rengeteg segítséget nyújthat. A megbízható termelők, akik rendszeresen friss árut hoznak az üzlet polcaira biztonságot jelentenek számára, illetve az, hogy a vásárlóknak erre igényük van, reményt.

A következő előadó Virág Tímea Helga, plasztikai sebész volt. Sztereotípiákat döntő előadásában beszélt arról, hogy a plasztikai sebészet nem szilikon mellekből és felpumpált szájakból áll, hanem ennél egy sokkal nemesebb tett, többnyire balesetek nyomainak korrigálása a feladat. Hisz abban, hogy egy egészséges test kulcsa az egészséges lélek, hisz a szavak gyógyító erejében, illetve az isteni jelekben, amelyek végigkísérték útját.

Bálint Krisztián, a Tuti store webáruház megalkotója, bájos kísérőivel, két gyermekével érkezett a Dinamit színpadára. A családapa többszörös kudarcról, majd azokból való „feltámadásról” beszélt.

„Ahányszor előlről kezdtem, mindig erősebb lettem. Többet és többet értem el” – nyilatkozta.

Jelenleg, vállalkozás szintjén a helyi alkotók által gyártott, újrahasznosítható anyagokból készült dekorációs elemek a szívügyei.

A környezettudatosság témájánál maradva Topai Róbert, kertész és vállalkozó mesélt a komposztálásról, természetesen saját útját bemutatva. Életének mindig szerves részét képezte a természet, így mindenképp közel szeretett volna maradni hozzá. Kertjeit, melegágyait, gilisztafarmjait megtekintve bebizonyosodott a résztvevőkben is, hogy talán ennél közelebb nem is maradhatott volna hozzá.

Boros Viktória, cukrász lépett következőnek színpadra. Célja, hogy a francia desszertkultúrát megismertesse az erdélyi fogyasztókkal. Szerinte egyik legfontosabb elem a siker eléréséhez a jó időbeosztás, mivel, mint azt személyes sztorijából megtudhattuk, nem kellemes a hóember sütire orrot applikálni a megrendelő szeme láttára, egy óra késéssel.

Végül, de nem utolsó sorban Lovassy Cseh Tamás, teatrológus történetét ismertük meg. Érdeklődési köre már pályaválasztáskor is szerteágazó volt. Habár felvételt nyert dramaturgiára, ő bölcsészetre, politológiára és teatrológiára is jelentkezett. Jelenleg kommunikációs stratégiákat dolgoz ki, de emellett dramaturg, rendező és kritikus is.

„Számomra hihetetlenül motiváló volt ezeknek az embereknek a kudarcaikról és sikereikről egyaránt hallani. Azáltal, hogy részt vettem ezen a konferencián, még több bátorságot gyűjtöttem ahhoz, hogy kövessem azokat a helyenként igencsak elvetemült álmaimat, amelyek boldoggá tesznek. Megerősített abban is, hogy bár van, hogy valami nem sikerül egyből, kettőből vagy tízből, ne fáradjak bele nekivágni akár tizenegyedikszer sem” – számolt be élményeiről egyik résztvevő.

Az előadások sokszínűek, különbözőek, változatosak voltak. Egy tanulság van, ami közös bennük: a sikerhez sose vezet egy kikövezett, egyenes út. Az út rögös, sok a kanyar, a lejtő és az emelkedő, de kellő kitartással itthon is élvezheted a siker ízét.

Nagy Andrea


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Comments