„Az egészség nem egy tünethiány, nem a betegségek hiányát jelenti, hanem ennél valami sokkal több: egy bizonyos fokú boldogságot feltételez” - nyilatkozta az előadó.
Perfekcionizmus és magányosság? - Avagy a fizikai fájdalom lelki megfelelői
„Paradox helyzetben vagyunk, hisz, ha a 30 évvel ezelőtti körülményeket tekintjük észrevehetjük, hogy bár nőtt az életkörülmények minősége, mégis csökkent a szubjektív jólét és ezzel együtt növekedett a depresszió, a szorongás mértéke globális szinten (is)” - fejtette ki Kállay.
Közösségi hálók: de hol a közösség?
„Nem kimondottan a közösségi platformokon való jelenlét vagy az aktív részvétel jelenti a gondot. Akkor van baj, amikor főként passzív szereplők vagyunk és másokhoz hasonlítjuk önmagunkat. Továbbá a lemaradástól való félelem egyik oka a stabil énkép hiánya lehet” - mondta továbbá az előadó.
Mi a megoldás?
- A magány okait kell elsősorban megkeresnünk: Mi ennek az ürességnek a forrása?
- Jó, ha tudjuk, hogy a természettel való kapcsolat pozitívan hat ránk.
- Menekülnünk kell a toxikus emberektől.
- Találnunk kell egy igazi hobbyt.
- Fontos az egészséges célok kitűzése.
- Új baráti kapcsolatokat ajánlott kialakítani, hiszen ezek pozitív hatással vannak a pszichológiai jól-létünkre és boldogság szintünkre.
- Használjuk mértékkel a szociális hálókat. – Inkább a személyes találkozókat részesítsük előnyben, hiszen a telefon jelenléte jelentősen csökkenti az intimitást és növeli a magányosságot.
Szőcs Nikolett
Nyitókép forrása: BBTE Kommunikáció hivatalos Facebook oldala
0 Megjegyzések