Mozgóképek hatása és valóságérzékelés





A valóság egy igen képlékeny szerkezet, sok tényező befolyásolhatja a képkockák rendjét. Ezeket a hatásokat mutatta be dr. Kassay Réka, a Sapientia egyetem digitális képfeldolgozással, animációval és multimédiával foglalkozó szakembere.
Az előadást egy James Bond: Spectre bejátszással kezdtük és mint utóbb kiderült, a filmen látható 2015-ben játszódó mexikói karnevál akkortájt még nem is szervezték meg: csak a 2015-ös év után szervezték meg Mexikóvárosban a Halottak napját, ami sok mindent elárul a filmek befolyásoló tényezőiről.
“A pizza is Amerikában honosult meg, később terjedt el Olaszországban” - nyilatkozta az előadó. 
Nem is igazán értjük meg néha, milyen események folynak a háttérben. Könnyen lehet manipulálni a valóságot. Egy tíz perces videóinterjúból olyan harminc másodperces anyagot lehet közzéteni, ahol épp a véleménye ellenkezője érthető belőle, Kassay Réka személyes tapasztalata szerint.
“Ha úgy érezzük, hogy valós események alapján van feldolgozva, nagyobb a film impaktja”-árulta el. 
A valós események nagyobb befolyásolással rendelkeznek a nézőközönség felé, hihetőbb és hűebb. Habár sokaknak nem adatik meg a lehetőség, hogy filmvászonra kerüljenek, bárki filmet készíthet az esküvőjéről. Az minősíthető filmnek, aminek nagy hihetősége és hordereje lesz: happily ever after üzenettel bárkinek meg lehet fogni az érdeklődését. 


Cziprián-Kovács László


Nyitókép forrása: Kommunikációs Napok hivatalos Facebook oldala - Surányi Roland


Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Comments