Csirkében a megoldás - így zajlott az idei Esettanulmány Napok

A baromfikitermelés jegyében telt a Kolozsvári Esettanulmány Napok egyetemista versenyének döntője. Ennek oka, hogy az élelmiszeriparban mozgó Poultry Investment Group az esemény partnereként egyik saját esetére keresett lehetséges megoldást, a diákoknak pedig minden kreativitásukra szükségük volt a korábbi évek versenyeinél összetettebb feladat teljesítéshez.




Idén is számos sikeres gazdasági szakemberből állt össze a Közgazdaság-és Gazdálkodástudományi Kar Aulájában tartott egyetemista verseny vasárnapi döntőjének zsűrije, a résztvevőknek tehát tudásuk legjavát kellett nyújtaniuk ahhoz, hogy őket lenyűgözzék.


„A zsűriben olyan tagok is voltak, akik ebből az iparágból jönnek, ők nyilvánvalóan másképpen tekintenek a megoldásokra, mint azok, akik támogató partnerként, bármilyen más iparágat képviselnek. Az idei eset az előző évekhez képest nagyon komplex volt. Pénzügyi szempontból a döntőben azt preferáltuk, hogy a csapatok ötletei a lehető legjobban legyenek alátámasztva érvekkel” 


– osztotta meg velünk Borsos András zsűritag, aki szerint további fontos szempont volt, hogy a kevés pénzügyi információ ellenére a diákok ki tudják találni, nagyságrendileg mekkora összegekről van szó, a megoldásnak koherensnek kellett lennie, a bemutatónak pedig összeszedettnek és ellentmondások nélkülinek.


A döntős csapatok különféle módszereket találtak ki az eset megoldására: elhangzott a dupla műszak bevezetésének, a mesterséges intelligencia beiktatásának és az egyetemistáknak szánt különleges csirketermék piacra dobásának ötlete is. Utóbbi a zsűri és a közönség körében is népszerűnek bizonyult, bár volt olyan szakember, aki ellentmondást fedezett fel a csirkehúsok esetében megállapított „bőség zavara” elmélet és az új termék bevezetése között.


A négy versenyben maradt formáció közül végül a Unit csapata zsebelhette be a 4000 lejes fődíjat, de a dobogósok és a dicséretet szerzők is részesülhettek pénzjutalomban. Emellett további elismerés, hogy a győztes csapat tagjai a VIBE fesztivál programjain is ingyenesen részt vehetnek.


„A csapat összes tagja jelentős tapasztalatokkal rendelkezett más versenyeken való részvételeknek köszönhetően. Számos alkalommal dolgoztunk már együtt, így mindenkinek megvolt a szerepe a csapatban, és hatékonyan tudtuk felépíteni a megoldást.  Mivel mind jó barátok vagyunk, a munka ideje alatti hangulat is kellemes volt, jól tudtunk kommunikálni. A megoldáson nagyjából három napot dolgoztunk.”


 – számolt be a felkészülésről hozzánk eljutatott közös nyilatkozatában a Unit, hozzátéve, hogy könnyen követhető bemutatót akartak összerakni. Olyan megoldást igyekeztek kidolgozni, amely időben és pénzügyileg is megvalósítható lenne a valóságban.


Az már a jövő kérdése, hogy a cégcsoport gyakorlatban be fogja-e építeni a stratégiájába az elhangzott ötletek valamelyikét, a diákok mindenesetre találékonynak bizonyultak, a legjobbak pedig a lehetséges kockázatokkal és a konkurencia fejlődésével is számoltak.


Ugyancsak vasárnap, délelőtt rendezték a középiskolás csapatok döntőjét is, amelyen az országból több híres középiskola képviseltette magát. Közülük végül a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium küldöttsége nyert.


Nyitókép: BBTE Közgazdaság- és Gazdálodástudományi Kar Facebook oldala

Gebe Zoltán

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Comments