„Keresem az utam” – ez az idei mottója a Nézőpont nevet viselő Keresztény Nyári Szabadegyetemnek, amelyet augusztus 27 -31. között, ezúttal is Zeteváralján tartanak meg. Az eseményt a FIF (Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség) szervezi, amelyre minden 20 és 35 év közötti fiatalt várnak, aki nyitott a keresztény értékekre, és érdekli a karrierépítés és a párkapcsolat témakör. Pál Zsuzsával, az idei rendezvény főszervezőjével beszélgettünk a rendezvény részleteiről.
Mesélj
a Nézőpontról? Hányadik alkalommal szervezitek meg? Mit takar az, hogy
Keresztény Nyári Szabadegyetem?
A Nézőpontot – Keresztény Nyári Szabadegyetemet
immár harmadik alkalommal szervezik meg a FIF kezdeményezése által, ezen belül
is, egy lelkes fiatal csapat munkája nyomán. Mivel fiatalok szervezik a
rendezvényt, így elsősorban olyan programok és előadások várják a résztvevőket,
melyek valóban a fiataloknak és fiatalokról szól.
A Keresztény elnevezés egyaránt megszólít keresztény
körökben jártas és kevésbe jártas, Isten közelében élő és közelébe vágyó
fiatalokat is. Az eseményre egyaránt várunk katolikus, református, unitárius vagy
más felekezetbe tartozó fiatalokat, akik szeretnének egy jó közösségi élmény
részese lenni, és fejlődni több téren.
A Szabadegyetem szó pedig olyan előadásokat,
műhelymunkákat takar, melyek a résztvevők fejlődését szolgálják, ám lényeges,
hogy egy programpont sem kötelező, minden résztvevő szabadon döntheti el,
melyik programon szeretne részt venni. A Nézőpont idén augusztus 27 és 31.
között várja a fiatalokat, melynek helyszíne a Zeteváralján található Nap Park
lesz.
A szabadegyetem elsődleges célja, minél több fiatalt elérni és megszólítani, értékes időtöltést kínálva nekik. A rendezvény programjai az öt fejlődési terület mentén épülnek fel, így kínálva széleskörű fejlődési lehetőséget minden résztvevőnek.
A rendezvénynek minden évben van egy mottója és egy témája, ami összekapcsolódik, és keretet ad az eseménynek. Idén mi ez?
A Nézőpont idén „Keresem az utam” mottó alatt kerül megszervezésre, e mottó köré épülnek a programok is. Ahogy a fentiekben is említettem már, fiatalok szerveznek fiataloknak, így az idei mottót is fiatalos szemszögből közelítettük meg, hiszen a fiatal felnőttek ebben az időszakban keresik azt az utat, mely leginkább járható számukra, mely valóban nekik van szánva. És ennél tovább menve, az ember élete során is keresi az újabb és újabb utakat, kipróbálva az élet lehetőségeit.
Ezen gondolatokból született meg az idei mottó, mely két fő témát érint, a párkapcsolat és a karrierépítés témáját. Szintén két olyan meghatározó téma, melyben leginkább keresi az utat egy fiatal.
Pontosan kiknek szól ez a szabadegyetem?
A Szabadegyetem 20-35 év közötti fiatal felnőtteknek szól, elsősorban az egyetemista korosztályt célozva meg.
Milyen programokra számíthatnak a résztvevők?
Fontosnak tartom elmondani, hogy a programok folyamatosan párhuzamosan zajlanak egymás mellett, a résztvevőknek dönteniük kell, melyik programon szeretnének részt venni. Programokon belül elsősorban az előbb említett két téma kapcsán hallhatnak előadásokat a résztvevők, illetve arról is, hogyan lehet a párkapcsolatot és a karriert összeegyeztetni. A párkapcsolati témákon belül az önismeret, egyedülállóság, a párkeresés, a párkapcsolat kialakítása, szexualitás, családalapítás kérdésköreiről lesz szó. A karrier témákon belül pedig szintén az önismeret pályaválasztás szempontjából, a pályaválasztási krízis, megélhetés, itthon-maradás, letelepedés kérdéseire összpontosítunk. Az előadások hallhatnak többek között pszichológusoktól, vállalkozóktól, cégvezetőktől, kutatóktól, családos emberektől, házaspároktól egyaránt.
A testi és szellemi fejlődés mellett a lelki építkezésre is lesz lehetőség. Előadások és műhelymunkák lesznek a következő témakörökben: Vigasz és vigasztalanság, megbetegítő istenképek, megbocsátás és kiengesztelődés, vagy akár a döntésről is.
Továbbá, az előadások mellett a részvevők kipróbálhatnak különleges sportokat, előadást hallgathatnak a női öltözködési etikettről és a férfias magatartásról, vagy akár alkothatnak is valami szép kiegészítőt.
Az esténként pedig szintén több lehetőség nyílik a kikapcsolódásra különleges imamódok által, egy esti csapatos vetélkedő, vagy társasjáték által, de aki a színházat vagy tábortűz körüli éneklést szereti, az is megtalálja itt a neki való programot.
De aki csak szeretne egy jót beszélgetni rég nem látott vagy újdonsült barátaival, az is megteheti, hiszen a helyszín csendes és nyugodt környezettel vár mindenkit.
Hogy történik a regisztráció?
A regisztráció a Nézőpont weboldalán történik.
A regisztráció úgy lesz teljes, ha az előleget is kifizették, utalva. A teljes részvételi díj 400 RON, mely tartalmazza a napi, háromszori teljes étkezést és a szállást is faházakban, ami így tehát 5 napot és 4 éjszakát foglal magába.
Mit üzensz a már beregisztrált és a még hezitáló fiataloknak?
A már beregisztrált fiataloknak azt üzenem, hogy nagyon várjuk már a közös találkozást velük és főként azt, hogy részt vegyenek a nekik szánt programokon, melyet szívvel, lélekkel, jó kedvvel, humorral és nagy odaadással szerveztünk nekik.
Akik még hezitálnak, azoknak üzenem, hogy higgyék el, megéri eljönni a Nézőpontra, mivel Nekik, Neki, Neked, Nektek, Érted és Értetek szerveztük ezt, beleadva minden tudásunkat és lelkesedésünket.
Vass Réka
0 Megjegyzések